Biežāk uzdotie jautājumi

Par dzīvokli

Vai es varu izvēlēties sava dzīvokļa apdari?

Dzīvokļa apdari ir iespējams izvēlēties projekta būvniecības sākumstadijā. Mēs piedāvājam piecas dažādas apdares kolekcijas, lai ikviens potenciālais dzīvokļa īpašnieks var atrast sev piemērotākos apdares materiālus, kā arī santehnikas piedāvājuma veidu. Pārdošanas konsultanti informēs par termiņu, līdz kuram ir nepieciešams veikt apdares izvēli, kā arī tas tiek parādīts dzīvokļa rezervācijas līgumā.

Vai es varu regulēt siltumu savā dzīvoklī?

Jā, katrā dzīvoklī ir iespējams regulēt siltumu. Ikvienā projekta dzīvoklī tiek uzstādīti radiatori ar regulējamiem termostatiem. Tas ļauj katrā dzīvokļa istabā atsevišķi uzturēt sev vēlamo temperatūru. Izdevumi par siltumu tiek skaitīti pēc patērētā apjoma, jo katram dzīvoklim ir savs individuālais siltuma skaitītājs.

Vai dzīvoklis ir gaišs?

Saules gaismas daudzums dzīvoklī ir atkarīgs no tā, kur ēkā un kurā stāvā dzīvoklis ir izvietots – šo informāciju ir iespējams aplūkot katra dzīvokļa plānā. Rīta saule iespīdēs dzīvokļos, kura logi ir vērsti uz austrumiem, tikmēr rietumu puses dzīvokļos būs iespēja baudīt vakara sauli. Tāpat saules novietojums ir atkarīgs arī no gadalaika.

Kuri dzīvokļi ir pieejami?

Pieejamos dzīvokļus var apskatīt katra konkrētā projekta mājaslapā, kur atzīmēti brīvie dzīvokļi. Taču pašu aktuālāko informāciju vienmēr var noskaidrot pie mūsu pārdošanas konsultantiem.

Ar kādu apdari dzīvokļi tiek pārdoti?

Dzīvokļi tiek pārdoti ar pilnu iekšējo apdari, kas iekļauj sienu krāsojumu, grīdas klājumu, santehniku (vannas istabas un tualetes aprīkojums).

Kāda ir apsaimniekošanas maksa mēnesī?

Apsaimniekotāja izvēle konkursa kārtībā norisinās būvniecības cikla beigu posmā – pirms nodošanas ekspluatācijā. Attiecīgi apsaimniekošanas maksa būs zināma līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā.

Kādi ir komunālie maksājumi mēnesī?

Konkrētus komunālos maksājumus ir iespējams pateikt tikai pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā. Taču projektā ir plānots, ka AS “Rīgas Siltums” nodrošinās siltumapgādi, SIA “Rīgas ūdens” nodrošinās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, un elektroenerģija tiks nodrošināta caur apsaimniekotāja starpniecību un izvēlēto sadarbības partneri. Komunālie maksājumi tiek aprēķināti, automātiski nolasot dzīvokļa individuālo skaitītāju rādījumus, kas nozīmē, ka dzīvokļa īpašniekam pašam tie nav jānolasa un jāiesniedz. Atsevišķus līgumus ir nepieciešams noslēgt tikai par papildus pakalpojumiem, piemēram, interneta, televīzijas vai apsardzes pieslēgumu.

Dzīvokļa apskate

Vai es varu apskatīt dzīvokli ēkas būvniecības laikā?

Nē, dzīvokli nav iespējams apskatīt ēkas būvniecības laikā. To būs iespējams izdarīt tikai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā.

Cik ilgā laikā būs pabeigta māja un kad es varu veikt dzīvokļa apskati?

Projektu ir plānots pabeigt līdz 2024. gada beigām, attiecīgi dzīvokļa apskate ir iespējama pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Ēkas gatavības pakāpei ir iespējams sekot līdzi projekta mājaslapas sadaļā “Par projektu”.

Kad būs iespējams apskatīt dzīvokli pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā?

Ēkas nodošana ekspluatācijā nenozīmē tūlītēju atslēgu nodošanu klientam. Tas ir tehnisks process, kurā tiek vērtēta ēkas atbilstība attiecīgajiem būvnormatīviem. Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā vidēji ir nepieciešams vēl vidēji mēnesis, lai pilnībā pabeigtu visus darbus, un tālāk jau topošie iedzīvotāji tiek aicināti uz savu dzīvokļu apskati.

Dzīvokļa iegāde

Vai iegādājoties dzīvokli īpašumā nonāk arī zeme?

Jā, iegādājoties dzīvokli, Tavā īpašumā nonāk arī domājamās daļas no konkrētās ēkas un zemes.

Vai es varu iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām?

Nē, šobrīd nav iespējams iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām.

Kurā brīdī, iegādājoties dzīvokli, man ir nepieciešams griezties bankā?

"Merks mājas" pārdošanas konsultanti iesaka vērsties bankā tiklīdz esat nolēmuši meklēt savu sapņu dzīvokli, lai precīzi uzzinātu savas kreditēšanas iespējas un ar kādu naudas summu varat rēķināties dzīvokļa iegādei. Merks mājas sadarbojas ar vadošajām Latvijas bankām un kredīta piešķiršanas iespējas tiek izvērtētas arī projekta būvniecības stadijas laikā.

Kad man būs nepieciešams sākt maksāt hipotekārā kredīta maksājumus, ja ēka atrodas būvniecības stadijā?

Hipotekārā kredīta maksājumu būs nepieciešams sākt tikai pēc īpašuma pārreģistrācijas zemesgrāmatā uz Tava vārda. Tātad vispirms ēka tiek pabeigta un nodota ekspluatācijā, pēc tam tiek veikta dzīvokļu reģistrācija zemesgrāmatā un kadastra numura piešķiršana katram dzīvoklim. Tālāk klientam ir nepieciešams slēgt aizdevuma līgumu ar banku un pirkuma līgumu ar mums, un tikai pēc abu līgumu parakstīšanas, īpašums tiek pārreģistrēts uz Tava vārda un ir nepieciešams sākt maksāt hipotekāro kredītu.

Ar kādiem papildus maksājumiem man ir nepieciešams rēķināties, iegādājoties dzīvokli?

Veicot dzīvokļa iegādi, ir nepieciešams rēķināties ar vairākiem papildu maksājumiem: līguma maksa bankai par kredīta līguma vai darījuma konta izveidi (ja tiek ņemts hipotekārais kredīts), maksājums par notāra pakalpojumiem, hipotēkas reģistrācija zemesgrāmatā, kā arī ar zemesgrāmatu saistītās nodevas.

Kā iespējams rezervēt dzīvokli?

Jebkuru dzīvokli (gan būvniecības stadijā esošam, gan pabeigtam projektam) var mutiski rezervēt, sazinoties un satiekoties ar mūsu pārdošanas konsultantiem. Šī rezervācija ir spēkā 5 darba dienas. Ja projekts ir būvniecības stadijā, pēc mutiskās rezervācijas ir jānoslēdz rezervācijas līgums. Pēc tam 5 darba dienu laikā ir jāsamaksā rezervācijas maksa 15% apmērā no pirkuma summas. Pirkuma summa iekļauj pilnu darījuma summu, ieskaitot personīgo stāvvietu un noliktavu, ja izvēlēsies tās iegādāties. Ja projekta būvniecība ir pabeigta, pēc mutiskās rezervācijas ir jānoslēdz pirkuma līgums.

Cits

Kas ietilpst norādītajā cenā?

Dzīvoklis ar pilnu iekšējo apdari, kas iekļauj sienu krāsojumu, grīdas klājumu, santehniku (vannas istabas un tualetes aprīkojumu). Katra dzīvokļa cenā iekļauta privātā noliktava, kas atradīsies ēkas pagrabstāvā.

Kas neietilpst norādītajā cenā?

Atsevišķi ir jāiegādājas personīgā autostāvvieta. Klients sedz kancelejas un valsts nodevu, notāra un banku pakalpojumu izmaksas.

Kādas ir dzīvokļu cenas? Kāda ir cena par kvadrātmetru?

Aicinām skatīt dzīvokļu cenas mājaslapas sadaļā “Dzīvokļi” vai sazinoties ar “Merks mājas” pārdošanas konsultantiem.

Vai dzīvojamajā projektā ir pieejamas autostāvvietas?

Šajā projektā būs pieejamas tikai virszemes autostāvvietas. Par papildu samaksu iespējams ierīkot privātās elektro auto uzlādes vietas. Katram dzīvoklim dāvanā tiks iekļauta privāta noliktavas telpa ēkas pagrabstāvā, kā arī visiem mājas iedzīvotājiem būs pieejama koplietošanas atpūtas telpa ar terasi.